„Jak se ale vlastně cítíte, když vám jako Němci nedovolí odjet z vlastní země, ale celý svět smí vstupovat do Německa?“
Spolková policie opravdu řadě určitých Identariánů vydala zákaz cestovat, ti ale stejně letěli na „Summit re-migrace 2025“ do Itálie. Při jejich návratu na ně čekali policisté a nasadili jim pouta. Budou snad ti takto postižení potrestáni vězením?
Německá automatickými puškami vyzbrojená policie zadržela aktivisty německého Identariánského hnutí (IB) poté, co opět v Německu přistáli na mnichovském letišti a teď jim hrozí rok vězení za prosté opuštění země, aby se zúčastnili konference.
Aktivisté též natočili video těžce vyzbrojených policistů, kteří je zadržovali.
Dotyčná konference „Summit re-migrace 2025“ proběhla v italském Miláně a účastnila se jí široká škála Evropanů včetně Martina Sellnera z Rakouska, Evy Vlaardingerbroek a francouzského europoslance Jean-Yves Le Galloua. Ti pronášeli proslovy a sdíleli myšlenky o tom, proč si myslí, že Evropa potřebuje re-migraci.
Na videu tři z těchto aktivistů prohlásili, že se střetli s „15 těžce ozbrojenými spolkovými policisty, kteří před sebou měli výtisky našich tváří, aby nás mohli okamžitě jako závažné zločince identifikovat.“
Osmi německým aktivistům, z nichž šest byli muži a dvě ženy, původně zakázali účast na tomto summit poté, co je německá policie na několik hodin na mnichovském letišti zadržela a zabrala jim před touto akcí elektronická zařízení. Poté jim policie vydala zákaz cestování se zdůvodněním, že na jejich účast na Summitu re-migrace by se mohlo pohlížet jako na ohrožení reputace Německé republiky.
Pět z těchto aktivistů se však rozhodlo zákaz ignorovat a na summit cestovali i přes potenciální důsledky.
Identariánské hnutí na účtu na X napsalo, že tito aktivisté „se nenechali zastrašit“ a dále psali: „Na takový zákaz cestování je jediná správná odpověď: občanská neposlušnost.“
Při návratu ty aktivisty na letišti znovu zadrželi. Tehdy jim zabavili telefony a nevrátili je.
V důsledku jejich porušení dvoudenního zákazu cestování a požadavku, aby se hlásili, který jim nařizoval, aby se dvakrát denně dostavili na policii, jim teď hrozí trestní řízení, navíc ještě k přestupkovému správnímu řízení. Budou-li odsouzeni, mohli by dostat maximálně rok vězení.
Původní naléhavá žádost o zrušení zákazu cestování byla mnichovským správním soudem zamítnuta.
Ředitelství mnichovské Spolkové policie zákaz cestování ospravedlnilo zdůvodněním, že by tito „pravicoví extremisté“ mohli „na extremistické scéně propagovat nadnárodní síť, aktivně propagovat nehumánní ideologii a zařídit jí větší dosah.“ Dále tvrdili, že to představovalo „značné riziko poškození reputace Spolkové republiky Německa.“
S jednou z aktivistek „Annie“ vedla interview poslankyně za AfD Lena Kotré, která se té konference také zúčastnila, ale policejní zákaz neměla.
„Museli vás předtím nějakou dobu sledovat, aby věděli, že sem cestujete. Jak se ale opravdu cítíte, jako Němka, když vám nedovolili opustit zemi, ale celý svět smí do Německa vstupovat?“ ptala se Kotré.
„Považuji toto srovnání za trochu nebezpečné, tj. srovnávání s NDR (s komunistickým Východním Německem). Myslím si však, že v tomto případě to nemůže být výstižnější. V takové absolutně absurdní situaci to těžko něco může překonat ve směšnosti. Myslím, že to pro hodně lidí byl okamžik, kdy jim trochu docvaklo, jak až totalitní tento stát může také být. A vůbec se nestydí, když pro to vytváří zářný příklad. To se nám nejspíš bude také hodit. Celkově je to pěkně směšná situace,“ odpověděla Annie.
Kategorie: Autorské překlady