Ježíš se obětoval za mír nikoli za hříchy katolíků, které nebudou odpuštěny, protože oni prodlužují a podporují válku na Ukrajině a hlavně miliardové zisky zbrojařů, které nás zbídačují. A nejen nás, ale hlavně naše děti a vnuky, protože to dnešní zbrojení a podpora války je na dluh, který oni budou muset splácet.
Navíc toho ani nelitují. Pouze to maskují řečmi o spravedlivém míru, jako by nevěděli, že mír nikdy není spravedlivý pro všechny. Třeba pro některé sudetské Němce, kteří byli vyhnáni v roce 1945 hlavně kvůli tomu, že zde měli značný majetek. Nebo pro podkarpatské Rusíny, kteří byli darováni Stalinovi.
Potom také mír ve Vietnamu: americká armáda odplula, ale své zajatce tam nechala.
Přitom Ježíše hříchy lidí vůbec netrápily, bral je jako samozřejmé:
„Kdo z vás je bez hříchu, první hoď na ni kamenem!“
A opět se sklonil a psal po zemi. – / jejich hříchy /
….. Ježíš řekl: „Ani já tě neodsuzuji. Jdi a už nehřeš!“ Jan 8,7.
…. vinaři jeho služebníky chytili, jednoho zbili, druhého zabili, dalšího ukamenovali. Znovu poslal jiné služebníky, a to více než předtím, ale naložili s nimi právě tak. Matouš 12,33
… „Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Vyjídáte domy vdov pod záminkou dlouhých modliteb“ Mt 23,14.
Zatímco války ho trápily:
„Když už byl blízko a uzřel město, dal se nad ním do pláče a řekl:
„Kdybys poznalo v tento den i ty, co vede k pokoji! Avšak je to skryto tvým očím. Přijdou na tebe dny, kdy tvoji nepřátelé postaví kolem tebe val, obklíčí tě a sevřou ze všech stran. Srovnají tě se zemí a s tebou i tvé děti; nenechají v tobě kámen na kameni, poněvadž jsi nepoznalo čas, kdy se Bůh k tobě sklonil.“ Lukáš 19,41.
Ježíš tedy neobviňuje ze zkázy Jeruzaléma Římany, ale to, že Židé nepřijali jeho učení o pokoji a nenásilí.
Ježíšovo učení Židé většinou chápali jako osvobození od římské nadvlády, když hlásal:
„Duch Hospodinův je nade mnou; proto mne pomazal, abych přinesl chudým radostnou zvěst; poslal mne, abych vyhlásil zajatcům propuštění a slepým navrácení zraku, abych propustil zdeptané na svobodu,“ Lukáš 4,18
Jenže takové uvažování znamenalo vzpouru a válku, ve které Židé neměli šanci zvítězit. A tehdy Ježíše poslechli, ale v roce 67 už ne a byla z toho válka s katastrofálními následky.
Za co se tedy obětoval?
Velekněz Kaifáš to řekl jasně: „je pro vás lépe, aby jeden člověk zemřel za lid, než aby zahynul celý národ.“ Jan 11,50
Kategorie: Autorské články
“ Blahoslaveni chudí duchem , neb jejich jest království nebeské !“