V Německu se v uplynulém týdnu do ulic vyhrnuly statisíce protestujících, aby demonstrovaly proti tzv. „krajní pravici“, avšak vrcholná publikace referuje, že ty do toho zapojené aktivistické skupiny jsou financovány levicovou vládou v Berlíně.
Údajně přirozený odpor vyvolaný vzestupem Alternativy pro Německo (AfD) před spolkovými volbami 23. února byl zpochybněn zprávou od Bild, tj. od nejvíce v Evropě prodávaných novin, které vtipkují, že „odstup vládní čtvrti od dějišť masových demonstrací skoro žádný není.“
Minulou neděli demonstrovalo v Berlíně asi 160 000 lidí kvůli rozhodnutí centristické Křesťanskodemokratické unie (CDU) spojit se při hlasování o imigrace s populistickou AfD. Jedním z hlavních organizátorů této akce je aktivistická síť „Spolu proti pravici“, kterou Bild identifikoval jako výhonek levicové skupiny Campact. Campact je podle těchto novin hlavním akcionářem neziskovky HateAid (Pomoc při nenávisti), která od roku 2020 obdržela skoro 2,5 milionu eur.
Také Společnost pro ochranu prostředí a zachování přírody (BUND), která je rovněž aktivní proti vzestupu politické pravice v Německu, byla v této zprávě shledána jako příjemce financování od ministerstva hospodářství ve výši kolem dvou milionů eur, kdy toto ministerstvo vede kandidát na kancléře za Zelené a odcházející ministr financí Robert Habeck.
Tato levicově ekologistická skupina také údajně roku 2023 obdržela šestimístné příspěvky od ministerstva životního prostředí a školství.
Bild rovněž zmínil protekční povahu této politické skupiny. Místopředsedkyně BUND Verena Graichen je manželkou Michaela Kellnera, státního tajemníka parlamentu pod Habeckem. Graichen je rovněž sestrou bývalého státního tajemníka ministerstva hospodářství.
Další aktivní skupinou při organizování boje proti vzestupu podpory AfD byly „babičky proti pravici“, která se v sobotu zapojila do demonstrace asi 24 000 lidí v Hanoveru. Skupina údajně od spolkové vlády obdržela 23 000 eur.
Není to poprvé, kdy levicové organizace financované německou vládou útočily proti této anti-migrační straně. Roku 2023 daňovými poplatníky dotovaný a Sorosem financovaný neziskový Correctiv vydaly „nepodloženou“ investigativní zprávu tvrdící, že konference s účastí členů AfD a rakouského identariánského aktivisty Martina Sellnera byla plná výzev k „deportacím lidí z Německa na základě sady rasistických kritérií bez ohledu na to, zda jsou německými občany, nebo ne.“
Účastníci včetně členů centristické Křesťanskodemokratické unie (CDU) popírali tvrzení této levicové organizace, že se zakládají jen na drbech a nikoliv na osobním žurnalismu. Vzniklý skandál ale i tak vedl k milionům protestujících hrnoucích se do ulic a na AfD to dopadlo v průzkumech.
Kromě toho, že se AfD potýká s aktivismem financovaným vládou, jsou tu i výzvy k úplnému zákazu Alternativy pro Německo, aby se tak údajně ochránila demokracie. Přesto všechno této straně podpora neustále roste, zvláště po příchod několika teroristických útoků v uplynulém roce v Německu spáchaných migranty.
To je v souběhu s drastickým poklesem podpory pro vládnoucí levicovou Sociálně demokratickou stranu (SPD). Podle průzkumu Tyson Group vedeného za v Americe sídlící Fórum EU-US „ohromujících“ 70 procent Němců je s výkonem funkce kancléře Olafa Scholze z SPD nespokojených.
Viceprezident Tyson Group Alex Alvarado uvedl, že k tomu dochází uprostřed širšího odporu vůči levicovým vládám po celé Evropské unii, kdy tento průzkum zjistil, že většina lidí ve Francii, Německu a Nizozemsku si myslí, že EU směřuje špatným směrem.
„Věci jako vzestup životních nákladů, zdravotní péče a migrace se drží jako hlavní starosti, přičemž konzervativní řešení jako přísnější hraniční kontrola a zaměření na domácí produkci potravin získávají širší podporu. Onen průzkum poukazuje na jasný posuv ke konzervatismu po celé Evropě, kdy občané vyjadřují frustraci z vysokých daní, neefektivnosti vlády a z vnímaného vzestupu krajní levice,“ řekl.
Kategorie: Autorské články