Dnes jsem osobně sledovala jednání Senátu a nepřicházím s dobrými zprávami. Senát zcela rezignoval na svou funkci pojistky demokracie a učinil mimořádný krok. Na návrh předsedy klubu ODS a TOP09 senátora Zdeňka Nytry a za vydatné podpory senátora Lásky, Adámka a Sobotky, byl z programu úplně vyřazen návrh zákona redefinující manželství. Pro vyřazení hlasovalo 47 senátorů, 21 senátorů bylo pro projednání a demokratickou diskusi a 9 senátorů se zdrželo.
Ačkoliv měli senátoři připravené pozměňovací návrhy, jmenovitě senátor Hraba a senátorka Chalánková, jež by napravily legislativně-technické chyby návrhu zákona o stejnopohlavním manželství (nyní partnerství), nebylo to nic platné. Vyřazením zákona ze senátního hlasování uplyne Senátu tzv. marná lhůta a zákon se automaticky pošle k podpisu prezidentu republiky. Tento legitimní, ale zcela krajní krok (vyřazení z programu!) zabránil i hlasování o tom, aby se Senát návrhem nezabýval. Šlo o jasnou taktiku, jak obejít předem neúspěšný návrh zákona. Podle jednacího řádu by totiž stačilo jen 10 senátorů (nebo jeden senátorský klub), kteří by se jistě našli a chtěli návrh projednávat.
Naši oponenti se ale natolik bojí demokratické diskuse, že ji zkrátka ani nepřipustili. To zaskočilo i některé senátory. Například senátor Canov poznamenal: „…myslím si, že to je v dějinách Senátu úplně poprvé, za těch 28 let jeho existence, co je navrženo vyřadit bod z programu s cílem, aby prošla marná lhůta. A tímto bodem se Senát vůbec nezabýval. Já to považuji za mimořádný skandál.“
Podobně se vyjádřila i senátorka Seitlová: „… Já jsem možná naivní politik, ale přesto si myslím, že to není korektní vůči tomu, co já v té společnosti vnímám. A vnímám to, že kam přijdu, tam se o tom diskutuje. Je to téma, které je, ano, nanejvýš citlivé. ….. Institut nezabývat se není pro to, abychom si řekli: „tak tím to smažeme a Senát tady nebude diskutovat,“ když to řeknu kulantně. Takže já se držím toho, s čím jsme Senát zahajovali, s čím jsem začínali. A ta pragmatická politika, která se možná někdy objeví, se mi jeví, že není ve prospěch parlamentní demokracie.“
Zákon nabude účinnosti v lednu 2025. V kuloárech jsme zaslechli, že aktivisté se v brzké době obrátí na Ústavní soud. A budou si stěžovat na diskriminaci. Návrh zákona je skutečně paskvil. Velmi problematické je zavedení institutu partnerství, které bude mít (s drobnými výjimkami) totožný obsah jako manželství. Včetně adopcí dětí (jen rozdělené ve dvou krocích oproti jednomu). Lze tedy předpokládat vysokou pravděpodobnost, že návrhu Ústavní soud vyhoví. Manželství muže a ženy v české legislativě ztratí svou tisíciletou hodnotu nejlepšího místa pro výchovu dětí a budoucích generací. Úporná snaha dosáhnout změny za každou cenu (i cestou mimo Parlament) ukazuje, že o kompromis aktivistům nikdy nešlo. Cílem je dekonstrukce společnosti a redefinice rodičovství podle přání sociálních inženýrů.
Ale ani teď se nevzdáváme a uděláme maximum možného proto, abychom dopady návrhu zákona zmírnili, a aby nám všem, našim dětem a vnoučatům nehrozila převýchova v tom, co jaký pojem znamená.
V této chvíli máme rozpracovanou další agendu, která se týká nových rámcových vzdělávacích programů, které leží na ministerstvu školství a neměly by nechat klidným nikoho, kdo nemá zájem o genderovou ideologizaci svých dětí a vnoučat. Sledujeme pro Vás i snahy redefinovat pohlaví v českém právním řádu a transgenderový aktivismus na školách. Všechno toto jsou agendy, které spolu souvisejí a jednou si na nás nynější zákonodárci, kteří toto dopustili, jistě vzpomenou.
Kategorie: Autorské články