Jakákoli jednání, která obsahují ultimáta Rusku, a kterých se Čína neúčastní, jsou odsouzena k neúspěchu.
Zelenskyj se v pondělí podělil o předpokládanou cestu k míru , kde prozradil, že po tom posledním z minulého měsíce ve Švýcarsku jsou na nadcházející měsíce plánována další čtyři kola rozhovorů o ukrajinském konfliktu . Příští se bude konat v Kataru a bude pokrývat energetickou bezpečnost, pak bude v Turkiye o volné plavbě v Černém moři. Poté se zhruba v září v Kanadě uskuteční setkání o výměnách vězňů a v listopadu bude následovat další akce podobná Švýcarsku.
Právě během této páté akce Zelenskij řekl, že doufá, že se Rusko může zúčastnit, i když náměstek ruského ministra zahraničí Michail Galuzin to již minulý týden vyloučil s odůvodněním, že jeho země se nezúčastní žádných schůzek, na kterých se o ní mluví a je vyvíjen tlak na dodržování ultimáta. Nicméně Zelenského proměnlivá rétorika a načasování, s nímž očekává, že se vše vyvine, jsou samy o sobě zajímavým vývojem a nyní budou analyzovány, abychom je uvedli do perspektivy.
Jeho plán byl sdílen krátce po „mírové misi“ maďarského premiéra Viktora Orbána, která ho zavedla na Ukrajinu, do Ruska, Číny a USA, a naznačuje, že Zelenskij a jeho nejspolehlivější západní partneři mají vážné obavy z možnosti Vzniká západní mírový proces. Bylo zde vysvětleno , jak by to mohlo mít podobu inkluzivnějších rozhovorů organizovaných Čínou, ale s brazilskou frontou před summitem G20 v Riu a/nebo během něj.
V případě, že budou zadrženi, pak by mohli vytvořit diplomatický impuls pro donucení Ukrajiny, aby slevila ze svého nerealistického maximalistického cíle znovu dobýt ztracená území, nemluvě o zřízení mezinárodního tribunálu pro údajné ruské „válečné zločince“ po skončení konfliktu. . Je to proto, že čínsko-brazilský duopol by mohl předvídatelně shromáždit většinu globálního Jihu, aby se zúčastnil jejich setkání a přimět je, aby podpořili jejich společný šestibodový mírový konsenzus pro zmrazení konfliktu.
Vzhledem k zájmu Číny prezentovat se jako globální diplomatická síla, se kterou je třeba počítat, je nepravděpodobné, že by se zúčastnila některého ze čtyř nadcházejících setkání, které Zelensky popsal, stejně jako odmítla účast na tom minulém ve Švýcarsku. Její nejbližší partneři na globálním jihu by mohli její příklad také následovat, nebo pokud se akce stále zúčastní, mohou odmítnout podepsat jakékoli společné prohlášení, stejně jako Brazílie odmítla učinit během toho posledního.
Bez účasti Číny a absence podpory předních zemí globálního Jihu, z nichž mnohé také nepodepsaly prohlášení z minulého měsíce, je vše, co Zelenskij na nadcházející měsíce plánuje, jen politickou fantazií pro účely řízení vnímání. On i ti za ním vědí, že potřebují alespoň povrchně oslovit globální jih, potažmo nadcházející setkání v Kataru a Turkiye, a také vědí, že nemohou nadále vylučovat ani Rusko.
To vysvětluje roli těchto dvou v této předpokládané diplomatické sekvenci a Zelenského veřejně deklarovaný zájem pozvat Rusko na další švýcarskou akci v listopadu, ačkoli první část nebude mít žádný vliv na změnu přístupu globálního Jihu, zatímco Galuzin již vyloučil druhý. Faktem je, že jakékoli rozhovory, které zahrnují ultimáta Rusku a kterých se Čína neúčastní, jsou odsouzeny k neúspěchu, takže tohle všechno je další trik měkké síly, který k ničemu nedosáhne.
Kategorie: Autorské články
Ukrajina by se už měla uklidnit , zbytečně umírají další lidé !