Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval k „novému mezinárodnímu řádu“, aby na globální scéně lépe zastupoval i vynořující se nikoliv Západní mocnosti.
Prezident Macron tento týden v Paříži v projevu na „meetingu za mír“ organizovaném katolickým spolkem Komunita Sant‘ Egidio tvrdil, že k udržení míru bude nutno požadovat reorganizaci světových mocenských struktur.
Macron ve vyjádření, o němž referoval Le Parisien, vyzýval k „vybudování nového mezinárodního řádu,“ kdy tvrdil, že „náš dnešní řád je neúplný a nespravedlivý,“ jelikož „když se rozdávala křesla, tak mnoho z těch nejlidnatějších zemí světa ještě neexistovalo.“
Tento bývalý bankéř Rothschildů řekl, že svět potřebuje „řád, kde tohle nebo tamto nemůže blokovat ostatní a kde země jsou skutečně zastoupeny, a tudíž se to realizuje daleko férovějšími orgány, ať už jde o Spojené národy, Světovou banku nebo Mezinárodní měnový fond.“
Uvedený globalistická politik řekl, že aby se žilo v míru, „je třeba uznávat práva všech,“ s tvrzením, že „mír je možný pouze v koexistenci,“ s dodatkem, že „to je klíč k tomu, co je teď v sázce na Středním východě.“
Poté, co přešel k záležitostem blíže k domovu, Macron řekl, že po válce na Ukrajině bude třeba „pro Evropu novou formu organizace,“ v níž vůdci „znovu promyslí své vztahy s Ruskem.“
„Musíme s dostatečnou představivostí promyslet mír zítřka, mír v Evropě v nové formě,“ řekl s výzvou k nové formě nebo organizaci, „která není úplně ani Evropskou unií, ani výrazně NATO.“
Macronův postoj k Ukrajině a k Rusku se během tohoto konfliktu drasticky měnil, nejdříve prosazoval mírové jednání a říkal, že NATO by nemělo usilovat o „pokoření“ Moskvy.
Jak však konflikt pokračoval, přešel Macron k jestřábímu postoji, kdy vyvolal kritiku i od dalších Západních metropolí návrhem, že do válečné zóny by mohla být vyslána francouzská vojska.
Čím dál tvrdší přístup Macrona byl v souběhu s rostoucím odporem uvnitř Francie proti jeho neo-liberální vládě, což možná vysvětluje jeho touhu zaměřit se více na mezinárodní záležitosti.
Letos tento prezident ve volbách do Europarlamentu utrpěl trapnou porážku od populistické strany Národní obrody Marine Le Pen. V reakci na to Macron vypsal předčasné volby, během nichž jeho strana spadla na třetí místo za levicovou koalicí Nová populární fronta i za Národní obrodou.
Přesto se tomuto mazanému politickému manipulantovi po spolčení s Brexitovým zloduchem Michelem Barningem, kterého Macron dosadil jako premiéra, povedlo dát dohromady náhradní vládu obsazenou loajalisty. Je však nejasné, jak dlouho ta nová vláda ustojí trojklanné rozštěpení v Národním shromáždění, zvláště v rychle se blížící bitvě kvůli rozpočtové krizi.
Navíc k tomu, že se Macron potýká s odporem veřejnosti kvůli agendě masové migrace a kvůli zpackané ekonomice, spustila proti němu ještě levicová Nová populární fronta řízení impeachmentu na základě jeho rozhodnutí dosadit jako premiéra Barniera místo jimi preferované kandidátky. Uspěje-li, mohl by se Macron stát prvním prezidentem odstraněným impeachmentem v historii Páté francouzské republiky.
Kategorie: Autorské články
Rothschildům a jim podobným už stávající stav nevyhovuje, cítí se být vytlačováni, prostě už to není jako „tenkrát“, takže změna. Těším se na reakce Číny, Indie, Indonésie, BRICSU jako takového.