Generální ředitel Meta Mark Zuckerberg oznámil, že už Demokratickou stranu nepodporuje a místo toho se identifikuje jako libertarián.
S tím, jak to čím dál více vypadá, že v listopadu vyhraje Trump, tak se Zuckerberg rozhodl distancovat se od podpory vládních regulací a iniciativ sociální spravedlnosti. Zdroje tvrdí, že se distancoval od levicového aktivismu na Meta a zoufale se snaží napravit vztahy s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem.
Breitbart.com hlásí:
Zdroje dodaly, že se Zuckerberg rovněž snaží napravit své vztahy s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem, kdy s ním v létě dvakrát kamarádsky mluvil telefonem.
Poprvé zavolal Zuckerberg Trumpovi poté, co tento 45. prezident 13. července při kampaňovém shromáždění v Butler v Pensylvánii sotva přežil pokus o atentát.
Jak už Breitbart News referoval, Zuckerberg Trumpa chválil za jeho reakci na první pokus o atentát v červenci, kdy říkal: „Vidět Donalda Trumpa vstávat poté, co byl střelen do tváře, kdy zatíná pěst do vzduchu s vlající americkou vlajkou, je jednou z nejvíce tvrďáckých věcí, jaké jsem kdy v životě viděl.“
„Jako pro Američana je pro mě v jisté míře těžko možné, aby to ve mně nevzbudilo emoce nad tím duchem a nad tou bojovností, a tak si myslím, že kvůli tomu toho chlapa má rádo tolika lidí,“ dodal ředitel Meta.
O pár týdnů později zavolal Zuckerberg Trumpovi podruhé, aby se mu omluvil poté, co Meta omylem odstranila ikonické obrázky pokusu o atentát, řekly New York Times s tímto rozhovorem obeznámené zdroje.
Ředitel Meta však „až dosud kul vztahy s viceprezidentkou Kamalou Harris,“ uvedly tyto noviny.
Mezitím se Zuckerberg rozhodl nespolčovat se s Washingtonem, pokud to nebude nezbytné, a místo toho pracuje na vztazích s politiky za scénou, kdy najal prominentního republikánského stratéga Briana Bakera ke zlepšení svého statutu v konzervativních médiích a u republikánských poslanců, hlásí NYT.
Baker údajně Trumpovi a jeho lidem řekl, že Zuckerberg nemá před prezidentskými volbami 2024 žádné plány na takové horentní sponzorství, jaké bylo roku 2020 známo jako „Zuckerbergovy prašule“, řekl New York Times zdroj obeznámený s touto diskusí.
Lidé blízcí Zuckerbergovi a jeho manželce Priscille Chan těmto novinám řekli, že uvedený miliardářský pár byl ohromen, když jim jejich aktivismus a filantropie vybuchla do tváře.
Po letních nepokojích kvůli Georgi Floydovi roku 2020 údajně zaměstnanec Iniciativy Chana Zuckerberga (CZI) požádal během zasedání zaměstnanců, aby tento ředitel Meta z Facebooku rezignoval, což odůvodňoval tím, že Zuckerberg není na sociálních médiích ochoten Trumpa cenzurovat.
Zdroje New York Times řekly, že tento incident a další podobné Zuckerberga rozčílily a nakonec ho odradily od práce v politice.
Zuckerberg není jediný technický titán, který se zjevně v posledních letech ohledně politiky změnil.
Zvláště ředitel Tesly Elon Musk, který býval dost apolitický, koupil Twitter a přeměnil ho na X, jako projev potřeby ochrany svobody slova a dokonce před volbami 2024 vystoupil s plnou podporou prezidenta Trumpa.
Kategorie: Autorské články