Francie překročila zatčením zakladatele a ředitele Telegramu Pavla Durova všechny meze, tvrdí ředitel platformy sdílení videí Rumble Chris Pavlovski.
Ten řekl, že jakmile se ta zpráva provalila, tak z Evropy utekl.
Durova vzali do vazby v sobotu večer na letišti v Paříži.
Ač důvody k zadržení tohoto technického magnáta z Ruska budou francouzské úřady ještě muset podrobně oznámit, tak dosavadní zprávy naznačují, že obvinění se týkají jeho údajné spoluúčasti na pašování drog, páchání pedofilie, podvodů a také zanedbání řešení trestné činnosti na tomto messengeru.
RT hlásí:
Telegram popřel jakékoliv provinění s dodatkem, že „je absurdní tvrdit, že nějaká platforma nebo její vlastník odpovídají za zneužívání takovéto platformy.“
Pavlovski v neděli v příspěvku na X (dříve Twitter) uvedl, že po zatčení Durova „bezpečně opustil Evropu.“ Uvedený krok Francie odsoudil tvrzením, že už „překročil červenou linii,“ k čemuž poznamenal, že tato země už Rumble vyhrožovala.
„Rumble si takové chování nenechá líbit a použije všechny dostupné právní prostředky k boji za svobodu projevu, tj. za univerzální lidské právo. V současnosti už u francouzských soudů bojujeme a doufáme, že Pavel Durov bude okamžitě propuštěn,“ dodal.
Pavlovského platforma, která se staví jako alternativa svobody projevu vůči YouTube, už zabředla do své vlastní právní bitvy s francouzskými úřady. Ta začala v listopadu 2022, kdy činitelé v Paříži Rumble zakázali za jeho odmítání podvolit se požadavku na odstranění účtů ruských médií blokovaných v EU kvůli sankcím na základě Ukrajinského konfliktu.
Ač k zatčení Durova došlo ve Francii, mnozí včetně Davida Sackse prosazují názor, že za tímto krokem byly USA. Sacks také už v dubnu předpovídal, že Washington půjde po Telegramu, po X a možná i po Rumblu, jelikož USA už schválily zákon, který by měl zakázat platformu sdílení videí TikTok, pokud ji jeho v Číně sídlící developer odmítne do 12 měsíců prodat.
Kategorie: Autorské články
prostě, už nás mají v pařátech, o to víc je naléhavá otázka „kam“ emigrovat, za tipy děkuji
Se svou finanční situací je v Panamě spokojeno čtyřiasedmdesát procent obyvatel, zatímco celosvětový průměr je padesát čtyři procent. Země se v tomto ohledu umístila na první příčce a celkově na čtvrtém místě v rámci indexu osobních financí.
Dále buď Honduras nebo Nikaragua – která je to přesně, si už nevzpomínám.. Ne například Chile.
1,- Nyní je nejlepší emigrovat do Nikaragui, jak jsem se dočetl.
2,- Kam přijdete, tam ve vhodné chvíli oznamte toto, a zároveň prosím rozesílejte po internetu:
Pokutu za překročení povolené rychlosti uloženou nějakou obcí, lze podle platné právní úpravy zaplatit až po druhé výzvě k zaplacení. Napoprvé jste mohli být třeba na dovolené nebo nemocní. Výzva stojí obecní úřad 115 korun, tedy o tuto částku budou obce v ČR díky řidičům nešmoulům, ochuzeny. Když by vám byla uložena pokuta z úsekového měření například 400 korun, obec nakonec obdrží 285 korun. Myslím, že reálné je dosáhnout desetiprocentní snížení příjmů zlatokopeckých obcí.
Například obec Korkusova Huť, patřící k Vimperku vybrala za rok 20 miliónů korun. Navíc neoprávněně, protože měření rychlosti začínalo už po 185 metrech za značkou oznamující začátek obce. Právní úprava ovšem stanovuje, že to lze nejdříve po 200 metrech. Už se našel občan, který pokutu (1500 korun) sice zaplatil, ale soudně ji vymohl zpět žalobou k českobudějovickému krajskému soudu. Říčany u Prahy jsou také proslaveny svou neobčanskostí.
https://www.novinky.cz/….cz
https://autosalon.tv/…uze
A tak se v jednadvacátém století obloukem vrátíme k samizdatu, tajně tištěnému někde ve sklepě a pokoutně šířenému mezi lidmi.
Komunistické praktiky zvítězily na celé čáře v celé Evropě. Tohle se fakt nepovedlo.
Tak dopadnou všichni Rusové, kteří se zpronevěřili své rodné vlasti. Opravdu si oligarchové myslí, že ten západ je pro ně jako stvořený?