Francie překročila zatčením zakladatele a ředitele Telegramu Pavla Durova všechny meze, tvrdí ředitel platformy sdílení videí Rumble Chris Pavlovski.
Ten řekl, že jakmile se ta zpráva provalila, tak z Evropy utekl.
Durova vzali do vazby v sobotu večer na letišti v Paříži.
Ač důvody k zadržení tohoto technického magnáta z Ruska budou francouzské úřady ještě muset podrobně oznámit, tak dosavadní zprávy naznačují, že obvinění se týkají jeho údajné spoluúčasti na pašování drog, páchání pedofilie, podvodů a také zanedbání řešení trestné činnosti na tomto messengeru.
RT hlásí:
Telegram popřel jakékoliv provinění s dodatkem, že „je absurdní tvrdit, že nějaká platforma nebo její vlastník odpovídají za zneužívání takovéto platformy.“
Pavlovski v neděli v příspěvku na X (dříve Twitter) uvedl, že po zatčení Durova „bezpečně opustil Evropu.“ Uvedený krok Francie odsoudil tvrzením, že už „překročil červenou linii,“ k čemuž poznamenal, že tato země už Rumble vyhrožovala.
„Rumble si takové chování nenechá líbit a použije všechny dostupné právní prostředky k boji za svobodu projevu, tj. za univerzální lidské právo. V současnosti už u francouzských soudů bojujeme a doufáme, že Pavel Durov bude okamžitě propuštěn,“ dodal.
Pavlovského platforma, která se staví jako alternativa svobody projevu vůči YouTube, už zabředla do své vlastní právní bitvy s francouzskými úřady. Ta začala v listopadu 2022, kdy činitelé v Paříži Rumble zakázali za jeho odmítání podvolit se požadavku na odstranění účtů ruských médií blokovaných v EU kvůli sankcím na základě Ukrajinského konfliktu.
Ač k zatčení Durova došlo ve Francii, mnozí včetně Davida Sackse prosazují názor, že za tímto krokem byly USA. Sacks také už v dubnu předpovídal, že Washington půjde po Telegramu, po X a možná i po Rumblu, jelikož USA už schválily zákon, který by měl zakázat platformu sdílení videí TikTok, pokud ji jeho v Číně sídlící developer odmítne do 12 měsíců prodat.
Kategorie: Autorské články
prostě, už nás mají v pařátech, o to víc je naléhavá otázka „kam“ emigrovat, za tipy děkuji
Se svou finanční situací je v Panamě spokojeno čtyřiasedmdesát procent obyvatel, zatímco celosvětový průměr je padesát čtyři procent. Země se v tomto ohledu umístila na první příčce a celkově na čtvrtém místě v rámci indexu osobních financí.
Dále buď Honduras nebo Nikaragua – která je to přesně, si už nevzpomínám.. Ne například Chile.
A tak se v jednadvacátém století obloukem vrátíme k samizdatu, tajně tištěnému někde ve sklepě a pokoutně šířenému mezi lidmi.
Komunistické praktiky zvítězily na celé čáře v celé Evropě. Tohle se fakt nepovedlo.
Tak dopadnou všichni Rusové, kteří se zpronevěřili své rodné vlasti. Opravdu si oligarchové myslí, že ten západ je pro ně jako stvořený?