Elon Musk prohlásil německého kancléře Olafa Scholze za „blbce,“ ale místo aby ten na toto obvinění zareagoval, tak jeho mluvčí očernil sociální síť X jako platformu čím dál více zneužívanou extremisty.
FILE – German Chancellor Olaf Scholz speaks to media during a news conference in Berlin, Germany, Friday, July 5, 2024. (AP Photo/Markus Schreiber)
LAST UPDATED: NOVEMBER 08, 2024 17:43
Hroutící se německá vláda reagovala na hlášku Elona Muska, že kancléř Olaf Scholz je „blbec“, tvrzením, že platforma X tohoto techno-miliardáře se stala rejdištěm extremistů.
Musk ve zprávách komentoval to, jak se koalice semaforu v Berlíně hroutí, když vyhodila Christiana Lindnera, vůdce vládní strany FDP z ministerstva financí, příspěvkem, v němž v němčině napsal: „Olaf ist ein Narr“ (Olaf je blbec).
Náměstkyně vládní mluvčí Christiane Hoffmann se pokusila Muskův komentář zpucovat tvrzením: „Na X je svoboda pro blbce.“
Ospravedlnila však další přítomnost na tomto sociálním médiu i přes prohlášení o „poskytování platformy extremismus v čím dál větší míře“ tvrzením, že toto sociální médium je „pro spolkovou vládu důležitým prostředkem k vysvětlování své práce a ke komunikaci o ní.“
Její odpověď však jen upozornila na neúspěšný přístup vlády k těžkým ekonomickým problémům Německa.
Scholz se potýká kvůli svému vedení hospodářské politiky a rostoucím zádrhelům vládního počínání s vlnou kritiky. Jeho náhlé vyhození Lindnera signalizuje kolaps koalice, kterou už bylo problematické zvládat, když podpora všech tří strany se v celonárodních průzkumech hroutí ve prospěch centro-pravicové CDU/CSU a národovecké Alternativy pro Německo (AfD).
A tak, když má vládní koalice zjevně v úmyslu se mezi sebou hádat, odráží se v Muskově přímočarém hodnocení Scholzova vůdcovství i frustrace rostoucího počtu Němců.
Neschopnost Berlína stabilizovat tuto největších ekonomiku Evropy vedla k růstu cen energií, ke stagnujícímu růstu a ke značnému úpadku její konkurenceschopnosti vůči takovým jako Čína.
V německém automobilovém průmyslu probíhá proces snižování tisíců pracovních míst, neboť se chytilo přesuvu k elektrickým autům, což je transformace, v jejímž čele stojí Musk sám.
Tato ekonomická krize má dominový efekt po celé zemi, takže tento týden Remix News referoval, že bankroty už narostly do své nejvyšší úrovně za 20 let.
V říjnu vyhlásilo bankrot 1 530 lidí a korporací, což je o 17 procent více než v předchozím měsíci, uvádí výzkum od Leibnizova institutu pro ekonomický výzkum v Halle (IWH).
Podobně se minulý měsíc referovalo, že se v srpnu v porovnání s červencem německé průmyslové zakázky propadly o 5,8 procenta. Tento propad je daleko vyšší než očekávaný 2procentní propad, takže ekonomové varují před nadcházející recesí a pochybují o rychlém zotavení.
V září sice průzkum od Ifo Institute zveřejnil, že roku 2024 se pro německou ekonomiku očekává propad o 0,1 procenta, což je po propadu o 0,3 procenta loni, ale sentiment businessu se po čtyři po sobě jdoucí měsíce stále zhoršuje a aktivita podniků se snižuje nejrychlejším tempem za sedm měsíců.
Scholz se i přes tento politický chaos zjevně zdráhá okamžitě jednat, když zprávy ukazují, že hlasování o nedůvěře se vyhlásí na nový rok, což vydláždí cestu k novým volbám nejspíš do března, tj. v době, kdy Donald Trump už bude zase v Bílém domě a bude realizovat svoji politiku ‚Amerika v první řadě‘, kdy mnozí věří, že ta dále německou ekonomiku poškodí.
Opoziční politici v Německu vyžadují rozhodné akce, kdy Bernd Baumann z AfD vyzývá k „novým okamžitým volbám“, kdy se odvolává na poslední výsledky Politbarometer, který odhaluje, že tento krok podporuje 84 procent Němců.
Podobně i parlamentní manažer CDU/CSU Thorsten Frei ve středu Scholze pokáral za váhavost, kdy tvrdí, že „ten bankrot koalice semaforu je bankrotem Olafa Scholze.“
Kategorie: Autorské články
Je to tak, Olaf je už na první pohled kretén.