Putin dokázal, že má trpělivost světce, když odmítl eskalovat v reakci na spousty provokací, které byly proti jeho zemi vedeny od začátku speciální operace.
Ruská zahraniční špionážní agentura SVR odhalila , že „operace ukrajinských ozbrojených sil v Kurské oblasti byla připravena za účasti speciálních služeb USA, Velké Británie a Polska. Jednotky v něm zapojené prošly bojovou koordinací ve výcvikových střediscích ve Velké Británii a Německu. Vojenští poradci ze zemí NATO poskytují pomoc při řízení jednotek UAF, které vtrhly na ruské území, a při používání západních typů zbraní a vojenské techniky Ukrajinci.
Své prohlášení pro populární noviny Izvestija zakončili dodatkem, že „země aliance také poskytují ukrajinské armádě satelitní zpravodajské údaje o rozmístění ruských jednotek v oblasti operace“. To se shodovalo s tím, že ruské ministerstvo zahraničí svolalo americké chargé d’affaires na protest proti nelegálnímu překročení jejich hranic americkými novináři za účelem propagandy na podporu této invaze, jakož i proti vojenské roli, kterou v ní sehrála alespoň jedna americká PMC.
Velitel speciálních sil Achmat z Ruské Čečenské republiky Apty Alaudinov obvinil útočníky z řádění válečných zločinů v rámci Zelenského stanovených cílů vyčlenit „nárazníkovou zónu“ a posílit ukrajinský „výměnný fond“ pro budoucí výměny zajatců. Běloruský prezident Alexandr Lukašenko již dříve v rozhovoru s předními ruskými médii varoval, že Ukrajina by ve skutečnosti mohla chtít, aby Rusko použilo jaderné zbraně, jehož možné zdůvodnění bylo vysvětleno zde .
Všechny tyto podrobnosti ukazují, že to, co se děje v Kursku, je skutečná ukrajinská invaze podporovaná NATO na všeobecně uznávané ruské území, nikoli nějaký „hlavní plán 5D šachů“ Ruska, který by obklíčil Ukrajince v „kotli“, jako někteří v Alt . -Media Community (AMC) spekulovala . USA si o tom mohou hrát hloupě, jak chtějí, ale Rusko je přesvědčeno, že tuto bezprecedentní provokaci zorganizovalo, a tak vyvolává otázky, jak zareaguje.
Mnoho lidí z AMC na sociálních sítích požaduje něco radikálního, jako je, že Rusko zasáhne cíle v NATO a/nebo nechá Wagnera provádět přeshraniční invaze proti jeho členům v přední linii z Běloruska, ale ani jedno se pravděpodobně neuskuteční. Bez ohledu na to, jaký je osobní názor na jeho přístup, Putin dokázal, že má svatou trpělivost, když odmítl eskalovat v reakci na spousty provokací, které byly proti jeho zemi vedeny od začátku speciální operace .
To zahrnuje ukrajinské bombardování Krymského mostu, zničení přehrady Kachovka, které riskuje proměnit Krym v poušť , atentáty na novináře, jako je Darja Dugina , neustálé útoky proti civilistům v nových oblastech Ruska, bombardování jeho strategických leteckých základen a systémů včasného varování. , zapojení do teroristického útoku Crocus a dokonce i útok na Kreml . Všechny tyto a další provokace byly provedeny s americkou pomocí, ale Rusko na žádnou z nich radikálně nereagovalo.
Nejvíce, co udělal, je provést údery proti ukrajinské energetické infrastruktuře ve snaze zabránit jejím vojenským operacím a také nedávno vyčlenit malou nárazníkovou zónu v Charkovské oblasti, ale nebude bombardovat mosty přes Dněpr ani politické cíle, jako je např. Rada. Rusko stále znovu a znovu odmítá eskalovat a dělá jen minimum toho, co požadují jeho nejhorlivější zastánci v AMC, když se konečně rozhodne udělat něco neobvyklého.
Důvodem tohoto (někdo by řekl, že až příliš) opatrného přístupu je Putinův strach z nechtěného rozpoutání třetí světové války, která se podle něj může stát nevyhnutelnou, pokud Rusko radikálně zareaguje na provokace svých nepřátel kvůli rychle se měnícímu sledu událostí, které by to mohlo vést. na. Aby bylo jasno, Rusko má právo reagovat takovým způsobem, ale dobrovolně se tohoto práva vzdává z výše uvedených důvodů, které považuje za „větší globální dobro“.
Je tedy velmi nepravděpodobné, že by Putin nakonec zahodil svou charakteristickou opatrnost tím, že by záměrně riskoval třetí světovou válku (nebo alespoň tak by vše viděl) tím, že se rozhodne pro radikální reakci na závěr své vlády, že USA jsou zapojen do ukrajinské invaze do Kurska. Jedinými pravděpodobnými scénáři, ve kterých by změnil své výpočty, by bylo, kdyby došlo k jaderné provokaci, atentátu na vysoké úrovni nebo teroristickému útoku ještě horšímu než ten nedávný Krokus.
Při vzpomínce na to, co bylo napsáno dříve o tom, jak Lukašenko varoval, že Ukrajina by mohla skutečně chtít, aby Rusko použilo jaderné zbraně, nelze vyloučit žádný z těchto scénářů a jakékoli další, které by mohly překročit Putinovy nesmlouvavé červené čáry (což dříve vyjmenované provokace neučinily) . Pravděpodobně by byly také použity v přitažené za vlasy při zhroucení ruské armády podél jeho západní hranice nebo kolapsu Běloruska podél jeho vlastních s NATO nebo Ukrajinou a následné rozsáhlé invazi.
Z ruské perspektivy zůstává ukrajinská invaze do Kurska zvládnutelná i přes zapojení USA do této bezprecedentní provokace, což znamená, že Putin se pravděpodobně neuchýlí k radikální reakci, o které mnozí v AMC snili. Pokud by se ale nakonec rozhodl pustit, pak by mohl jen zvýšit intenzitu speciální operace na Ukrajině, místo aby zaútočil na NATO a riskoval tak vypuknutí třetí světové války, které se doposud tak pracně vyhýbal.
Kategorie: Autorské články
Garland Nixon: „Rusi práve spustili program, ktorý je pravdepodobne najsofistikovanejším programom protivzdušnej obrany v histórii. Nerozumieme tomu, čo sa stalo. Vieme len, že lietadlá sú zničené. Aj keď oblohu absolútne kontrolujeme radarmi, aj tak nič neobjavíme, ale lietadlá jednoducho odrazu vybuchnú. Rusi prišli so záhadným riešením.
Ukrajinské MiG-29 vybuchnú a Su-24 opatrené s britskými raketami vybuchnú tiež. A vybuchnú aj preto, že sa musia priblížiť ešte bližšie a odrazu len vybuchnú. Rusi v podstate zneškodnili ukrajinské letectvo. A my im chceme poslať F-16. To však nie je všetko. Moderná technológia nie je len o F-35. Ide o Awacs, o RC-135, o každom drone, ktorý máme. Ak je tento systém tým, čo si o ňom myslím, že je, tak potom to znamená, že Rusi si práve zabezpečili vzdušnú prevahu v ďalšom konflikte. Nastavíme naše zariadenia optimálne a oni jednoducho zmiznú. A ani sa nedozvieme, čo sa stalo.“
Bude ich systém schopný zachytiť balistickú strelu alebo hypersonickú strelu? To ešte nevieme.“
Náhly nárast strát vzdušných síl ukrajinskej armády bojových naznačuje, že nový ruský variant R-37M s aktualizovanými schopnosťami zameriavania a s ešte dlhším doletom bol vyrobený vo veľkom počte.
USA plánujú Ukrajine dodať bojové lietadlá F-16 s raketami vzduch-vzduch dlhého doletu (100 kilometrov) AIM-120D. Sú ale jednoznačne horšie ako schopnosti ruského letectva a môžu len zvýšiť straty Ukrajiny. Fyzikálne zmeny pri hypersonických rýchlostiach, t. j. od približne 5 Mach robia ruské letové objekty neviditeľnými pre radar. Stláčaním vzduchu a nárastom teploty vzniká okolo letiaceho objektu plazmový kužeľ, ktorý neutralizuje a odráža lúče radarov zo zariadení bežne používaných v USA a NATO.
Varovné systémy bojového lietadla preto už nereagujú a pilot nedostane žiadne informácie o prichádzajúcom objekte. Rusko tak dosiahlo jasnú vzdušnú prevahu. Rakety sa už zrejme vyrobili vo veľkom počte a dopravili na front. Možno nimi boli vybavené aj ruské sily v Sýrii. Je pravdepodobné, že je nimi vybavený aj Irán, ktorý kúpil ruské stíhačky Su-35.
————————————————————————————–
Už Generální tajemník aliance Stoltenberg tvrdil, že do rukou Američanům se dostaly technické specifikace nejnovější ruské zbraně. Z nich vyplývá, že “Alabuga” je střela s elektromagnetickým výbušným generátorem, který je schopen zcela zablokovat činnost jakýchkoli vojenských nebo civilních systémů, které pracují s pomocí elektřiny v dané oblasti obsluhy. Jednoduše řečeno, “Alabuga” je prakticky nezranitelná střela. Jakékoli pokusy o její sestřelení pomocí stávajících prostředků protivzdušné obrany NATO jsou předem odsouzeny k nezdaru. Ano, teoreticky ji alianční síly mohou zasáhnout, ale až na poslední chvíli, kdy už je střela u cíle. Ale i v tomto případě existuje velmi vysoká pravděpodobnost, že magnetický generátor neselže. Vojenští experti listu The Daily Telegraph s odkazem na informace poskytnuté britským ministerstvem obrany tvrdí, že aliance nic podobného ani náhodou něco takového nemá, stejně jako žádné prostředky proti ruskému vývoji. Tento stav se Stoltenbergovi a jemu podobným v NATO samozřejmě nelíbí, a tak se jako obvykle rozhodli vznést vůči Kremlu další rozzlobené ultimátum.
“Takový vývoj, překonává celý jaderný arzenál aliance. Stát, kterému se podaří získat přístup k takové technologii, získává nepopiratelnou vojenskou výhodu.” – řekl staroch Jens.
Podle bývalého generálního tajemníka NATO se tím ruší současný systém kontrol a rovnováh ve světě, a v důsledku toho je ohrožena bezpečnost celého světa. Stoltenberg to shrnul klasicky: “Požadujeme, aby Moskva okamžitě zcela zastavila veškerý vývoj v této oblasti.”