Svatý Carlo Boromejský je ztělesněním pravdivé reformy. Je možno říci, že Carlo přímo rekonstruoval církev, která byla v Miláně a okolí blízká svému zhroucení. Carlo byl i duší Tridentského koncilu. Světec vedl nejen k obnově církevní struktury, ale i k obnově duchovního života. Proto i Tridentinum otevřelo podmínky pro svatost. Pravým opakem Tridentina je II. Vaticanum. Tuto pravdu dnes veřejně odhaluje druhý Carlo – arcibiskup Carlo Maria Viganò. Tridentinum vedlo k reformě církve, ale II. Vaticanum k deformě a k transformaci církve na anticírkev New Age.
Arcibiskup Carlo Maria Viganò odkrývá manipulaci a podvody zednářů i celý systém puče uvnitř katolické církve. Na klíčová místa se dostali zrádci Krista, kteří vystupují v Boží autoritě a vyžadují si poslušnost. Celých 60 let po koncilu nebylo možné na tuto pravdu ukázat. Nyní dozrál čas. Bergogliova provokační změna paradigmat a vyhlášení sodomského antievangelia otvírá mnohým upřímným katolíkům oči. Začínají vidět, že kdo se v poslušnosti podřizuje tomuto veřejnému arcikacíři, ocitá se v pseudocírkvi antikrista, která nemá s Kristem nic společného. Bergogliova anticírkev je opiem lidstva – tento Leninův termín pro falešné náboženství plně vystihuje její charakter.
Arcibiskup Viganò v odpovědích na otázky katolických médií objasňuje podstatu problému:
Otázka novináře: „Arcibiskupe Viganò, ve svém novém prohlášení odlišujete ‚koncilní církev‘ od katolické tak, že tvrdíte, že existují ‚určitě dvě církve‘, zatímco v minulosti jste tvrdil: ‚Je zřejmé, že neexistují dvě církve, něco takového by bylo nemožné, rouhavé a heretické.‘ Zdá se tedy, že se Vaše pozice změnila. Myslíte si nyní, že ‚koncilní církev‘ je zcela oddělena od katolické církve, a nikoli podvratná sekta, která existuje uvnitř pravé církve?“
Odpověď arcibiskupa C. M. Vigana: „Můj postoj se nezměnil: existuje pouze jedna pravá církev, a to římskokatolická apoštolská církev. Ale ve skutečnosti existují dvě překrývající se reality, abych tak řekl, z nichž jednou je právě pravá církev; a druhá je falešná církev, deep church.“
Otázka novináře: „Co je nového v této sektě ve srovnání s jinými, které v průběhu dějin zpochybňovaly dogmata církve?“
Odpověď arcibiskupa C. M. Vigana: „Církev byla v průběhu staletí konfrontována s tisíci herezemi. Heretici vždy tvrdili, že „objevili“ pravou doktrínu, a obviňovali církev, že chybovala a ustoupila ze své autority. Církev ze své strany odsoudila herezi a heretici byli z těla církve vyloučeni. Škodili dál, ale alespoň byla jasná jejich odluka od katolické církve a věřící se od nich drželi dál. Tentokrát tu však máme heretiky (a odpadlíky), kteří věděli, že pokud se oddělí od římské církve, čeká je bídný konec všech arciheretiků. Zorganizovali se proto tak, že jsou v čele církve, aby mohli hlásat herezi z Petrova stolce tím, že ji vnucují jako pravdu, které je třeba věřit na základě autority římského papeže, a aby mohli umlčet každý hlas nesouhlasu kanonickými sankcemi a exkomunikacemi a zároveň využívat kazatelny, biskupské stolce, semináře a univerzity k systematickému šíření omylu. Dříve bylo možné obrátit se na Svatý stolec, aby vyřešil doktrinální a disciplinární otázky, zatímco dnes je to sám Svatý stolec, kdo je institucionálním nástrojem heretiků, kteří jej obsadili.“
Komentář BKP: Důkazem jsou tzv. věroučné dokumenty podepsané Bergogliem, jako je například Fiducia supplicans o žehnání svazků sodomitů.
Arcibiskup C. M. Viganò: „Stejně jako se to děje v civilní sféře, i v případě zjevného porušování zákona ze strany úřadu, je nemožné domoci se u tohoto zkorumpovaného úřadu spravedlnosti, neboť využívá spoluúčasti všech správních a soudních orgánů, které jeho činnost umožňují. Teoreticky byla tato autorita uzurpována a je nulová, ale de facto jedná nerušeně ve své moci. Je třeba vzít na vědomí uzurpaci Apoštolského stolce – který není pouze uprázdněný, ale okupovaný – aby se ukončila velmi vážná situace, přičemž se nesmí zapomínat na to, že Bergogliova nelegitimita znamená také neplatnost všech jeho řídících a magisteriálních aktů, a tedy vymazání jedenácti let bludů a hrůz.“
Komentář BKP: Arcibiskup dále uvádí, proč mnozí uznávají neplatného papeže. Příčinou je buď jejich spoluúčast na zradě, anebo neochota přijmout nutné důsledky, jinými slovy odmítají pravdivé pokání, které by vedlo k záchraně církve. Konkrétně nechtějí i s diecézemi udělat krok oddělení od Bergogliovy anticírkve, která má už od konce roku 2023 oficiálně jiná paradigmata a jiné antievangelium. Tento církevní převrat a transformace na anticírkev má ale kořeny už v II. vatikánském koncilu.
Arcibiskup C. M. Viganò: „Ti, kdo uznávají tuto (Bergogliovu) autoritu jako platnou a legitimní, tak činí buď proto, že jsou jeho spolupachateli a nechtějí být odhaleni ve své vlastní zradě, nebo proto, že nechtějí přijmout nutné důsledky, které z toho vyplývají: v první řadě uznat, že tento převrat začal Druhým vatikánským koncilem. Připustit, že člověk upadl do hrozného klamu, vyžaduje především pokoru a zatím nikdo z kardinálů a biskupů neměl odvahu uznat, že katolická církev byla po desetiletí rukojmím heretiků a že tito heretici ji ponížili a zdiskreditovali před světem právě proto, aby ji zbavili autority.“
Otázka novináře: „Řídí se to všechno přesným vzorem nebo plánem?“
Odpověď arcibiskupa C. M. Vigana: „Rozhodně! Modus operandi je stejný, jaký používá svobodné zednářství k delegitimizaci vlád a přivlastnění si národní suverenity. Nejprve lóže podkopávají odbornou a morální přípravu budoucí vládnoucí třídy; pak tyto převážně nekompetentní politiky korumpují a způsobují, že svým pohoršlivým jednáním zdiskreditují sebe i instituce, jimž předsedají; potom poukazují na korupci politiky a institucí, aby mohli privatizovat veřejné služby s obrovskými zisky; a nakonec najímají zkorumpované politiky do svých společností nebo nadací, aby mohli s nimi dále manipulovat.“
Komentář BKP: Analogicky arcibiskup ukazuje na dva prostředky, které po II. vatikánu přispěly k přijetí destruktivních změn ve věrouce a morálce. Těmito prostředky jsou morální korupce a heretická formace kléru.
Arcibiskup C. M. Viganò: „Také v katolické církvi přispěla morální korupce a heretická formace duchovenstva k přijetí změn v doktrinálních, morálních a liturgických otázkách. Až však brzy vyjde najevo pouto spoluviny, které nerozlučně spojuje ‚hluboký stát‘ a ‚hlubokou církev‘, bude hrůza, která tyto zločince obklopuje, taková, že bude představovat skutečnou Apokalypsu v etymologickém smyslu tohoto termínu, tedy: ‚odhalení‘, ‚zjevení‘.“
Komentář BKP: Arcibiskup Viganò na analogii s hlubokým státem, Deep State, vysvětluje existenci hluboké církve, Deep Church, a zároveň ukazuje, že Deep Church a Deep State tvoří nerozdílnou jednotu. Lidé už mají zkušenost, že vláda, kterou zvolili, jde po volbách proti národu, a hned to rozliší, ale to, že obdobná zrada je v církvi, katolíci nejsou schopni přijmout. Je to však krutá realita.
Otázka novináře: „Často jste konstatoval, že existuje paralela mezi tím, co se děje v občanském světě a v církvi.“
Odpověď arcibiskupa C. M. Vigana: „V civilní sféře jsme svědky státního převratu organizovaného podvratnou lobby, kdy předsedové vlád, ministři a státní úředníci, kteří mají být zástupci občanů, jednají proti zájmům lidu ve prospěch lobby, která je jmenovala. Jsou to státní zaměstnanci? Ano. Jsou to zrádci? Ano. V normálním světě by jimi být neměli, ale ve skutečnosti ti, kdo mají ve státě moc, jsou téměř všude podřízeni nepřátelské síle, která pronikla do struktury moci, aby ji využila ve svůj prospěch a zničila ji. Jsou to dva státy? Ne: jeden je stát, druhý je hluboký stát, jeho padělek, který právě jako takový dokáže jednat a domoci se poslušnosti.
Se stejnou situací se setkáváme i v církevní sféře. Stejné zednářské lobby, která po více než dvě století systematicky ničila občanské vlády, se podařilo proniknout do katolické církve, jmenovat své emisary, postupně eliminovat veškerou vnitřní opozici a prosadit řadu radikálních změn, které rozvracejí magisteriální učení dvou tisíc let. Cílem těchto pátých kolon bylo přivlastnit si autoritu církve, aby ji rozvrátily zevnitř, a to za použití síly zákona k opačnému účelu, než k jakému je oprávněna. Jsou to dvě církve? Samozřejmě ne: jedna je pravá církev, druhá je hluboká církev, tedy její padělek, proticírkev, anticírkev Antikrista.“
Komentář BKP: Dále arcibiskup Vigano cituje známého amerického arcibiskupa, který podává proroctví o falešném prorokovi dávno předtím, než se ujal v církvi vlády falešný prorok Jorge Bergoglio. Arcibiskup mluví o mystickém těle antikrista. Je jím současná Bergogliova anticírkev, a to od transformace katolické církve, která proběhla vydáním tzv. doktrinální deklarace Fiducia supplicans 18. prosince 2023.
Arcibiskup C. M. Viganò: „Arcibiskup Fulton Sheen napsal: ‚Falešný prorok bude mít náboženství bez kříže. Náboženství bez budoucího světa. Náboženství, které má zničit náboženství. Bude existovat padělaná církev. Církev Kristova (katolická církev) bude jedna. A falešný prorok vytvoří další. Falešná církev bude světská, ekumenická a globální. Bude to federace církví. Různá náboženství vytvoří určitý druh globálního sdružení. Světový parlament církví. Bude vyprázdněn od veškerého božského obsahu a bude mystickým tělem antikrista. Mystické tělo na zemi dnes bude mít svého Jidáše Iškariotského a bude jím falešný prorok. Satan ho přivede mezi naše biskupy.‘“
Komentář BKP: Svatý Carlo Boromejský horlivě pracoval na vnitřní obnově svěřené arcidiecéze. Mnohdy pěšky vystupoval do hor, aby zachránil duše v opuštěných osadách. V době moru riskoval život a připravoval umírající na smrt. Za snahu o vnitřní obrodu církve byl na něho spáchán nezdařilý atentát. Když jednání Tridentského koncilu došlo do krizového momentu, byl to Carlo, který nasadil všechny síly, aby koncil dokončil své obrodné dílo. V šlépějích tohoto velkého světce jde dnes nositel jeho jména, arcibiskup Carlo Maria Viganò. On se s odvahou postavil za Krista a Jeho církev. Už před šesti lety vyzval nezákonného papeže, který likviduje základní pilíře víry, k abdikaci. Za to si od tohoto arcikacíře, před kterým se všichni třesou jako před zločinným Herodem, vysloužil pronásledování, očerňování a tragikomickou exkomunikaci. Svatý Carlo Boromejský dal jak v době moru, tak v těžkých situacích, příklad biskupům, aby odhodili strach a následovali ho. Kéž i v dnešní době pravověrní biskupové odhodí strach z arcikacíře Bergoglia a následují ve věrnosti Kristu statečného arcipastýře Carla Maria Vigana.
Kategorie: Autorské články