Zjednodušeně řečeno, Ukrajina Rusko nejen „vybavila“, ale mistrovsky zmanipulovala své vnímání poté, co si dávno uvědomila (nebo jí bylo řečeno Anglo-americkou osou), jak silně je ovlivněna skupinovým myšlením.
Od úniků z Pentagonu na jaře 2023 se toho stalo tolik, že si jen málokdo pamatuje, že se staly, ale jsou důležitější než kdy jindy uprostřed ukrajinské invaze do ruské Kurské oblasti, protože dokázaly, že Zelenskyj to plánoval od ledna 2023. Informoval o tom The Washington Post o tomto aspektu těchto úniků v květnu 2023, když napsal, že USA už v té době věděly, že Zelenskyj si myslí, že tento krok „poskytne Kyjevu vliv v rozhovorech s Moskvou“.
To se neztratilo ani Rusům, protože RT o tom promptně zveřejnila článek , který zde byl tehdy analyzován, což vyvolalo otázky, proč tam pro každý případ není lepší ochrana hranic. Tyto zprávy kolovaly těsně před ukrajinskou protiofenzívou, která se nakonec nezdařila , takže je možné, že hranice byla opevněna preventivně ještě předtím, než k tomu došlo, ale pak se Rusko spokojilo se svými pozemními zisky v Donbasu za poslední rok a polevilo v ostražitosti. .
O tom tato analýza z minulého týdne poukázala na to, že ukrajinská invaze do Kurské oblasti by měla Rusko podnítit, aby konečně eliminovalo skupinové myšlení. Je těžké uvěřit, že se předem neobjevily žádné zprávy o nahromadění podél hranice, což znamená, že nadřízení mohli odmítnout vše, co jim jejich podřízení spekulativně řekli, jako „iracionální“. V tom spočívá problém, protože Ukrajina vždy nakonec Rusko překvapí, ale ještě se musíme poučit.
Ať už jde o útoky dronů na dlouhé vzdálenosti proti jeho strategickým letištím , systémy včasného varování a dokonce i Kreml nebo útoky námořních dronů proti jeho černomořské flotile , kterým všem pomáhá Anglo-americká osa , Rusko mělo nyní očekávat, že každý jedno z jeho slabých míst je pravděpodobným cílem. Přesto je pravidelně chycen se staženými kalhotami, i když lidé by také neměli zapomínat, že stále zachycuje spoustu dronů a zmaří také mnoho hrozících spiknutí.
S tím, co bylo řečeno, se dalo udělat více pro ochranu hranice před invazí, kterou Zelenskyj připravoval rok a půl. Před nejnovějšími událostmi zaměstnával zástupce teroristů pro přeshraniční nájezdy do oblasti Belgorod, což mohlo Rusko oklamat, aby si myslelo, že Ukrajina opustila své plány na konvenční invazi. To by mohlo vysvětlit, proč jediné síly, které rozmístila podél hranice, byly protisabotážní jednotky, které nebyly připraveny odrazit skutečnou invazi.
Takové rozhodnutí však stále představuje chybu v úsudku, když připomínáme, že šéf ukrajinské vojenské rozvědky Budanov upozornil na Kurskou oblast v polovině května krátce po zahájení ruského nátlaku na Charkovskou oblast jeho země. Řekl tehdy , že „drží malou skupinu sil v pohraniční oblasti, ve městě Sudzha. Z naší strany jde o směr Sumy, ale situace jim zatím nedovolila aktivně zakročit a začít, řekněme, realizovat svůj plán.“
Jak se ukázalo, Rusko nikdy neposílilo svou „malou skupinu sil v pohraniční oblasti“, což vysvětluje, proč Ukrajina dokázala prolomit hranici a nyní bojuje o kontrolu nad Sudzhou. Rusko mohlo odmítnout síly, které Ukrajina shromáždila při přípravě této akce, jako přehnanou reakci na výše zmíněný Budanovův strach z vytlačení do Sumské oblasti. Někteří ruští politici by je mohli dokonce potěšit, když je viděli, protože si mysleli, že je pro ně lepší být nasazeni tam než na Donbasu.
Zjednodušeně řečeno, Ukrajina Rusko nejen „vybavila“, ale mistrovsky zmanipulovala své vnímání poté, co si dávno uvědomila (nebo jí bylo řečeno Anglo-americkou osou), jak silně je ovlivněna skupinovým myšlením. Znovu a znovu by trocha kreativního myšlení ze strany Ruska způsobilo zásadní rozdíl v maření nesčetných spiknutí na Ukrajině, ale navzdory všemu, co se stalo, nadále převládají zastaralé názory. To se musí změnit, a to urychleně, aby speciální operace uspěla ve svých cílech.
Kategorie: Autorské články