Tento týden se Elton John zřekl Raketového muže – ne té písně z roku 1972, ale Elona Muska, kterého při ceremonii udílení nazval „dírou do pr*ele“.
Sir Elton, 77, je jenom posledním mezi celebritami a experty, co zlořečí Muskovi za jeho podporu bývalému prezidentu Donaldu Trumpovi a za jeho odpor k cenzuře. Musko-manie je tak zběsilá, že někteří vyzývají k jeho zatčení, deportaci a vyloučení z federálních smluv.
Tento týden Kalifornská pobřežní komise odmítla žádost Letectva o další odpalování raket z Letecké základny Vandenberg. Není to proto, že by onen vojenský orgán uvedená odpálení nepotřeboval. Není to, protože národ a komunita by z toho neměla prospěch. Údajně je to spíše, protože podle jednoho z komisařů se Musk „agresivně vetřel do prezidentské kampaně.“
Kalifornská pobřežní komise 6 ku 4 hlasům odmítla plán ozbrojených sil nechat SpaceX odpalovat až 50 raket ročně z této základny v kraji Santa Barbara.
Muskův SpaceX se stává kritickou součástí národně bezpečnostního programu. Ten odpálí i záchrannou misi pro dva astronauty uvízlé ve vesmíru. Pokroky SpaceX jsou pod Muskem legendární. Letectvo chtělo zrušit požadavek na dodatečná povolení pro SpaceX, aby mohli provádět uvedené kritické mise.
K zatrpklosti mnohých je teď SpaceX hodnocen na více než 200 miliard $ a zrovna s NASA podepsal nový kontrakt za 1 miliardu $. Ovšem ani hodnota pro národní bezpečnost ani poptávka po službách od SpaceX zjevně moc nezajímá činitele jako komisařku Gretchen Newsom (jistě bez vztahů s kalifornským guvernérem Gavinem Newsomem): „Elon Musk doufá v tuto zemi, přičemž chrlí a tweetuje politickou faleš a napadá Agenturu nouzového managementu, kdy zároveň tvrdí, že chce pomoci obětem hurikánu přístupem k internetu přes Starlink zdarma.“
Newsom je bývalá politická ředitelka pro Mezinárodní bratrstvo elektrikářů (IBEW). Zjevně je jí jedno, že vyšší vypouštění raket znamená více práce pro elektrikáře a další. Spíše je vše o politice.
Předseda komise Caryl Hart dodal: „Máme tu co dělat se společností, jejíž šéf se agresivně vetřel do prezidentské kampaně a společnost řídil způsobem, který právě popsala komisařka Newsom, a ta jej shledává jako velice znepokojivý.“
Ve své knize „Nezcizitelné právo: Svoboda slova ve věku hněvu,“ diskutuji o tom, jak se Musk stal personou non grata, když koupil Twitter a oznámil, že rozpouští ohromný cenzurní aparát této společnosti.
Také rozzuřil mnohé na levici zveřejněním Složek Twitteru ukazujících rozsáhlou koordinaci této společnosti s vládou v cenzurním systému popsaném federálním soudem jako „orwellovský.“
Po tomto nákupu vyzývala bývalá demokratická prezidentská nominantka Hillary Clinton Evropany, aby v rámci neblahého Zákona o digitálních službách Muska přinutili cenzurovat její americké spoluobčany. Clinton dokonce navrhovala věznění těch, kdo mohou za názory, které ona považuje za dezinformace.
Investor ze Silicon Valley Roger McNamee vyzval k uvěznění Muska a řekl, že by vládní činitelé od něj jako podmínky k získání vládních kontraktů měli „požadovat, aby v zájmu národní bezpečnosti umírnil své vyjadřování.“
Bývalý Clintonův ministr práce Rober Reich chce, aby byl Musk uvězněn prostě za odmítání cenzurovat další lidi.
Bývalý moderátor stanice MSNBC Keith Olbermann vyzval k deportaci Muska a ke zrušení všech federálních kontraktů s touto společností. Oblbermannovi jako mnohým z hnutí „Zachraňme demokracii“ nedělá starosti odpírání svobody slova nebo ústavní ochrany. „Když to nemůžeme udělat konvenčními způsoby, potom, prezidente Bidene, vy máte prezidentskou imunitu. Takže tu zmrveninu Elona Muska z naší země vykopněte a udělejte to hned.“
Samozřejmě, že žádné z těchto figur ani trochu netrápí politické názory dalších králů businessu, pokud tito jako McNamme podporují Harris nebo alespoň zlořečí Trumpovi. Musk si dovolil nepodvolit se tomuto hnutí neblaze proslulému rušením kampaní a donucováním. Tato zavedená aliance médií, akademických institucí, veřejné správy a korporátních sil napadá Muska, jeho společnosti a dokonce i reklamy na X.
Ostatní ředitelé korporací padali před požadavky na cenzuru na kolena jak domeček z karet, např. Mark Zuckerberg z Facebooku. Musk naopak reagoval odvážně a zveřejnil Složky Twitteru a odhaluje širší systém cenzury v naší historii.
Proto jsem Muska označil jako nejspíš nejdůležitější postavu této generace v obraně svobody slova. Ta intenzivní nenávist k Muskovi je kvůli skutečnosti, že je to neodstranitelná překážka na cestě jejich předtím nezastavitelné síly.
Levice teď zabíjí pracovní místa, ruší národně bezpečnostní programy a přínosy Ústavy ve své neutuchající kampani, aby dostali Muska. Jeho samotná existence podvrací moc hnutí boje proti svobodě slova. Na Muska se v této kultuře stádního myšlení pohlíží jako bacilonosiče nákazy svobodou myšlení, kterého je nutno odstranit.
Jejich frustrace přechází do hněvu, z něhož se stává zuřivost. Jak to řekl Elton John v „Raketovém muži“, čekalo se, že „se v tom ohni sám roztaví.“
Jenže on tu zůstává.
George Bernard Shaw kdysi řekl: „Rozumný člověk se přizpůsobuje světu. Nerozumný člověk očekává, že svět se přizpůsobí jemu. Všechen pokrok tudíž udělali nerozumní lidé.“
Elon Musk může prostě být se všemi jeho idiosynkraziemi a excentrismem brilantně nerozumným člověkem.
Kategorie: Autorské články
1 komentář u „Liberálové ztrácí smysly ve vzteku nad Elonem Muskem“