Jednou z nejvíce odhalujících povídaček, které vyvstaly během volební kampaně v USA roku 2024, byl argument režimních žurnalistů, že Ústava a volební systém asi běžné veřejnosti dovoluje „příliš volnosti“. Jak by to mohla být pravda? Progresivní aktivisté tvrdí, že rozhodnutí voliče lze manipulovat zneužitím svobody projevu (dezinformacemi) a že bez kontroly nad projevem je Ústava v podstatě vybudovaná jako sebedestruktivní mechanismus.
Kanály jako New York Times takovou argumentaci pronášely konkrétně ohledně prezidentské kandidatury Donalda Tumpa. Trump, tvrdili levičáci, představuje vzestup „krajně pravicového fašismu“ v Americe a normální pravidla demokratického procesu tedy už neplatí. Argumentovali, že ho musí zastavit za každou cenu.
Člověk by mohl takové řečičky zavrhnout jako výmluvy a vztekání naštvaných lůzrů, ale jde to mnohem dál.
Teorie sebezničující demokracie by byla zajímavá až na to, že je tažená jen arogancí, elitářstvím a zaujatostí politických levičáků naprosto odhodlaných udržet moc jen pro sebe. Pokud si nějaká skupina lidí usmyslí, že to oni představují totalitu „vyššího dobra“ a že jejich myšlenky by neměly být nikdy zpochybňovány nebo napadány, protože činit to se rovná kacířství, tak to nazýváme fanatismem. A přesně k tomu progresivisté dospěli – až natolik, že se po celém Západním světě považují za natolik správné, aby měli právo zdržovat nebo sabotovat volební proces.
O tomto problému jsme podrobně referovali v našem nedávném článku Demokracie je mrtvá: V Evropě probíhá puč proti pravicovým hnutím, který se zaměřuje v první řadě na využívání strašení Ruskem, aby se zvrátily nedávné rumunské volby, v nichž v prvním kole zvítězil kandidát „pravice“. Vzestup populistických a konzervativních hnutí spustil progresivní a globalistickou štvanici k potlačení nebo umlčení opozičních stran, aby se jim zabránilo férově a jasně vyhrát volby.
Tento trend se rozšířil do Británie, kdy britská Labour Party přistupuje k odložení místních lokálních voleb o rok za využití bizarní mezery v zákonech.
K tomuto spiknutí dochází v době, kdy míra schvalování veřejností ministerského předsedy Keira Starmera a Labouristické strany se propadla do rekordních hlubin.
Během procesu „reorganizace“ místních samospráv na širší regionální orgány by volby konané v květnu, jak říkají Labouristé, mohly být až o rok odložené, aby místní správy dostaly čas na zvládání spojení. A načasování by mohlo být ještě podezřelejší; labourističtí kandidáti jsou ve většině částí Anglie považováni za nevolitelné a je jistota, že levičáci přijdou ve značné míře o moc.
Podle nedávných průzkumů si jen 26 % Britů myslí, že Starmer odvádí dobrou práci. Přes 53 % je z Labouristické strany zklamaných a zbytek si není jist.
Důvod nepopulárnosti je jasný – ze Starmera se stal úplný autoritář naprosto ničící britskou svobodu slova. Domorodí Angličané nesmí kritizovat programy imigrace z třetího světa nebo politické činitele a takové komentáře na internetu nejspíš podnítí návštěvu policie. Protesty proti otevřené imigraci jsou v podstatě zakázané, kdy mnozí mají strach z uvěznění jen za prostou účast.
Problémem politické levice je, že větší část posledních čtyř let strávili kázáním o tom, jací jsou „strážci demokracie“, zatímco pravice je hrozbou pro svobodné volby. Nemohou zůstat být autoritáři a zároveň nechat pokračovat normální volby. Veřejnost by je prostě při první příležitosti hlasováním sesadila. Budou proto muset tu demokracii, o které tvrdí, že ji hájí, zničit.
Takovéto signály z průzkumů jsou pro tuto politickou stranu umíráčkem a levičáci to vědí. Strana Nigela Farage Reform, kterou založil roku 2018, je na vzestupu, což znamená, že program progresivistů a globalistů nuceně vnutit tisíce migrantů z třetího světa do každého venkovského okresu by mohl být rozvrácen. Navíc vůdci Reform by mohli rozvrátit i Starmerovy programy cenzury a zastrašování, což je jediný nástroj, který Labouristům zbyl, aby si udrželi kontrolu.
Levičáci poukazují, že běžnému voliči nelze svěřit volbu funkcionářů ve svém nejlepším zájmu; musí být tedy nuceni hlasovat tím správným způsobem (pro levicové kandidáty). Další fází samozřejmě je volby odložit nebo úplně ukončit, když je většina veřejnosti ve sporu s agendou vládnoucí strany.
Kategorie: Autorské články