Volby do Evropského parlamentu (EP) ukázaly jasně jednu věc. Voliči se razantně odklání od progresivismu. Z 21 nově zvolených českých europoslanců podepsali Slib 700 LGBTIQ+ neziskovkám, o kterém jsme Vás před volbami informovali, jen 4. I nadále budeme bedlivě sledovat jednání Evropského parlamentu ve snahách ovlivňovat právní definici rodičovství v jednotlivých národních státech.
Pojďme ale k dalším tématům, protože nás toho před prázdninami čeká ještě hodně. A kdo ví, jak to celé bude o prázdninách. Máme totiž signály, že možná parlamentní prázdniny letos nebudou a zákony se budou přijímat celé léto. Máme proto oči na stopkách.
Včera proběhl v Poslanecké sněmovně (PS) další kulatý stůl týkající se transgenderu. Přítomní aktivisté a jim podléhající politici dali jasně najevo, jak chtějí zákonem upravit úřední změnu pohlaví. Tu je po nedávném progresivním verdiktu Ústavního soudu (ÚS) nutné učinit do 30. 6. 2025. ÚS totiž zrušil podmínku sterilizace při úřední změně pohlaví. Čímž k nám vnáší zmatek v určování rodičovství. Bude totiž snadno možné, že úředně potvrzený muž bude rodit děti. Je to obrovské matení základních lidských rolí, před kterým varujeme dlouhodobě. Zásah Ústavního soudu přichází v době velkého západního vystřízlivnění z transgenderového aktivismu.
Včerejší kulatý stůl pořádaly poslankyně Šebelová (STAN) a Kocmanová (Piráti) pod záštitou progresivní vládní zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Šimáčkové Laurenčíkové. Celkem plasticky své představy popisoval hlavně aktivista ze spolku Transparent, Viktor Heumann, který je zároveň takzvaně odborným poradcem Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ). Zdá se nám, že odbornost NÚDZ čelí značnému reputačnímu riziku. Pod vlivem transgenderových aktivistů, z nichž někteří jsou zároveň političtí lobbisté, přijímá směr, od kterého na Západě odborná veřejnost ustupuje. Právě proto, že expertní místa kolonizovali „lidskoprávní aktivisté“, nikoliv odborníci. Náš kolega Mikuláš Misterka se kauze WPATH ve vztahu k NÚDZ věnuje pro Echo24 tady.
Heumann horoval pro oddělení úřední a medicínské změny pohlaví, přičemž tu úřední chce dopřát už i částečně zletilým dětem od 15 let, tak jak to v současnosti zavedli v Německu. Tam stačí přijít na matriku a udělat prohlášení o sebeurčení. Úřední změnu pohlaví mohou němečtí občané podstoupit jednou ročně. O tom, kdy se mohou dětem podávat blokátory puberty či hormony raději neřekl nic. Situace by tedy i v ČR mohla vypadat tak, že zákon nezletilým dětem a mládeži zakazuje konzumaci alkoholu, ale pohlaví si budou moci měnit pomalu jako ponožky. To je představa aktivistů, kteří radí špičkám v oblasti duševního zdraví a připravují legislativní změny poslancům.
Kategorie: Autorské články
Aktivisti jsou frajeři. Ještě počkám, až prosadí u mužů příspěvek na ptáka a u žen dávky na p.ču. Pak bude svět opravdu dokonalý.