Vynořují se znepokojivé příznaky potenciálního symptomu uvadající důvěry v mírumilovný demokratický proces, jelikož průzkum ukazuje, že značná část veřejnosti si myslí, že když politici neustále přehlíží obavy veřejnosti ohledně migrace, tak lze násilí ospravedlnit.
Průzkum vedený britskou průzkumovou firmou WeThing předvedl pro budoucnost politiky chmurný obraz, jelikož zhroucení důvěry v to, že instituce budou řešit požadavky veřejnosti, je v souběhu s narůstající ochotou podpořit násilné alternativy.
Tento průzkum, který se během vrcholu nedávných masových anti-migračních bouří vypuknuvších napříč Británií ve dnech mezi 7. a 8. srpnem, dotazoval 1 278 lidí, zjistil, že 39 procent respondentů souhlasilo s tvrzením: „Pokud jde o problém uprchlíků, tak to násilí je občas pro občany jediným způsobem, aby je britští politici vzali na vědomí.“
34 procent jich navíc řeklo, že mají pocit, že útoky na ubytovny uprchlíků jsou „občas nezbytné, aby bylo politikům jasno, že máme s uprchlíky problém,“ přičemž 32 procent souhlasilo s tvrzení, že zášť vůči uprchlíkům je sama o sobě občas ospravedlnitelná, i kdyby taková zášť měla skončit násilně.
Průzkum rovněž zjistil, že 36 procent má pocit, že „xenofobní násilné jednání je obhajitelné, pokud povede ke snížení počtu uprchlíků ubytovaných v jejich obci.“
Zatím se těch bouří zažehnutých masovým ubodáním na dětské taneční party údajným migrantem z Rwandy druhé generace minulý měsíc v Southportu zúčastnil nepatrný zlomek britské populace, ovšem došlo k více než 1 000 zatčení. Náčelníci policie varovali, že další stovky lidí zatknou ještě v následujících dnech. Během těch nepokojů docházelo ke střetům lidu s policií, ke střetům etnických skupin, k vylupování obchodů a k zakládání požárů, kdy jeden byl v údajném hotelu migrantů v Rotherhamu, tj. v městě v posledních desetiletích neblaze proslulém svým vrcholným postavením mezi místy vyhlášenými skandály se znásilňováním dětí.
K tak rozsáhlým násilnostem v měřítku, jaké Británie po více než desetiletí nezažila, došlo v prvním měsíci levicové vlády ministerského předsedy sira Keir Stamera.
Tento nový premiér, který proklouzl k moci po cizích zádech až jako třetí v hlasování v červencových všeobecných volbách, zaujal k těmto bouřím tvrdý postoj a popsal je jako výtvor „krajní pravice“.
Průzkum od WeThink zjistil, že 54 procent dotazovaných má pocit, že hlavní příčinou těchto bouří je imigrační politika Westminsteru. Tato průzkumová firma je v britském průzkumovém průmyslu novým hráčem, je však členem britské rady průzkumového průmyslu a v poslední době spolupracovala na rozsáhlých průzkumech pro mediální kanály levicového establishmentu.
Jak je široce uváděno, a to i ničím menším než zprávou z BBC, tak se labouristická vláda zatím zdržela veřejné diskuse o „výchozích příčinách“ těchto bouří ze strachu, že by se to „dezinterpretovalo jako poukaz, že některé nepokoje byly ospravedlnitelné.“
Starmerův postoj k nepokojům vyvolal rozsáhlý odpor napříč politickým spektrem. Reformistický britský vůdce Nigel Farage premiéra obvinil z „naprostého“ nepochopení vnímání národa ohledně „rozkladu společnosti“ způsobeného dekády trvající politiky masové migrace vedené jak Labouristickou, tak Konzervativní stranou.
Jak Breitbart London už dříve referoval: „Strany nebo navrhovatelé prosazující snížení imigrace s tím poprvé přišly v národních volbách v letech 2009, 2010, 2014, 2015, 2016, 2017 a pak dvakrát roku 2019, aniž by se ty sliby alespoň trochu plnily.
Britský historik David Starkey tvrdil, že ty bouře jsou manifestem selhání politické třídy při řešení obav veřejnosti ohledně imigrace, kdy minulý týden řekl, že Westminster „sklízí bouři, kterou sám zasel.“
„Vyznávají vyšší doktrínu, že nic takového jako hranice neexistuje a že hranice jsou něco špatného, že lidská práva znamenají, že jsme opravdu stejní. Že Rwanďan druhé generace narozený ve Walesu je Welšan jako každý jiný. Všechno jsou to lži, lži a lži,“ říkal GB News Starkey.
„Ty protesty jsou ohavné, jsou nehorázné, jsou šokující. Ale bohužel, když jsou lidé umlčováni, když se jim nedovolí, aby veřejně debatovali, a když nejsou k dispozici racionální prostředky proti něčemu namítat, tak přijdou ty iracionální… Všechno to začalo ve Westminsteru.“
Kategorie: Autorské články