Bývalý francouzský premiér a někdejší vyjednavač Brexitu za EU Michel Barnier Ursulu von der Leyen obvinil, že během svého zastávání vrcholné bruselské funkce předsedala „posunu k autoritářství“.
Evropská unie se stala méně demokraticky orientovanou a kritici by řekli, že už takovou těžko vůbec je, a méně ji zajímají starosti běžného člověka, když je pod technokratickou vládou šéfové Komise Ursuly von der Leyen, říkal monsieur Barneir pro POLITICO.
Tento 74letý francouzský politik a bývalý eurokrat promlouvající před vydáním své knihy – Co jsem se od vás naučil – říkal, že v EU dochází k zjevnému „posuvu k autoritářství“, které „během posledních šesti let pod Ursulou von der Leyen, která chce rozhodovat o všem, postoupilo o stupínek výše.“
Barnier lamentoval, že Komise za von der Leyen jedná spíše jako sbírka „super-technokratů“, než aby jednali jako politici zavázaní svým občanům. „Moc tam nenaslouchají. Lidem moc nenaslouchají,“ říkal.
Dalo by se však tvrdit, že to je vlastností samotných struktur EU spíše, než aby to v nich byla porucha. Paní von der Leyen ve skutečnosti nebyla ani demokraticky zvolena lidem Evropy, nýbrž byla dosazena po sériích kuloárních jednání v Bruselu, což pak zvolený Evropský parlament posvětil.
Von der Leyen je prodchnutá představami nevolených, neohraničených elitářů vládnoucích Evropě od jejího zrodu. Je to v Bruselu vychovaná dcera evropského diplomata s německou krví Ernsta Albrechta, který roku 1958 pomohl zřídit právě tu Evropskou komisi, kterou ona teď kontroluje. Vzdělána byla ve škole speciálně vytvořené ke školení dětí evropských diplomatů a úředníků.
Von der Leyen od svého nástupu k moci roku 2019 dohlížela na posilování nástrojů cenzury EU, jako je zavedení Zákona o digitálních službách (DSA), který dal Bruselu novou pravomoc pokutovat společnosti sociálních médií, pokud na svých platformách zanedbají dozor nad tzv. nenávistnou mluvou a dezinformacemi. DSA ty firmy umožňuje pokutovat 6 procenty jejich globálního ročního obratu, pokud by porušily předpisy o vyjadřování tohoto bloku.
Šéfová EU byla i jedním ze světových vůdčích hlasů prosazujících lockdowny a další drakonická opatření během čínského koronaviru, která postihla svět v roce po jejím nástupu k moci. Von der Leyen během této krize prosazovala zavedení Covidových pasů v Evropě, což se později stalo základnou pro vlastní zdravotní pas Světové zdravotní organizace.
Ti globalističtí politici se navíc z Bruselu snažili tahat za nitky, aby potrestali sociálně konzervativní členské státy EU jako Maďarsko a Polsko za zachovávání tradičních hodnot v záležitostech jako potraty a LGBTQ+ ve snaze poškodit vůdce jako Viktor Orbán za odmítání přidat se k převažujícímu progresivistickému vyznání, které ona zastává.
Důležitou složkou působení von der Leyen je i zelená agenda, přestože běžným lidem vyhání ceny energií a na sedláky uvaluje drsné restrikce.
Onen bývalý vyjednavač Brexitu Barnier řekl, že za časů jeho působení v Bruselu se zjevně ukazovala přezíravost šéfové EU k lidem z pracující třídy, a tvrdil, že během rozvodových jednání s Británií byly z hlediska von der Leyen záležitosti týkající se evropských rybářů „podružné a možná až okrajové.“
Kategorie: Autorské překlady