Duel mezi Danuší Nerudovou a Filipem Turkem na CNN Prima NEWS byl prý „střetem dvou světů“. Souhlasím bezvýhradně. Přes totální bulvárnost vedení debaty to byl ve skutečnosti hluboký hodnotový střet mezi těmi, kteří si otírají svoje boty, nálepkují, zesměšňují, dehonestují, hledají špínu a za použití novodobých estébáckých praktik zakládají nové svazky na oponenty, včetně jejich rodin, kteří je ze své celoživotní práce živí.
Jí je 45 let. Vystudovala za veřejné peníze a celý život žila z veřejných peněz. Vždy měla zajištěné zaměstnání. Nikdy se nemusela starat o to, jestli příští měsíc dostane plat, který jí byl z veřejných peněz vždy vyplacen v termínu, a nemusela tak být vystavena existenční nejistotě, zda bude mít z čeho platit domácí náklady. Náklady s jejím pracovním zázemím, veškeré pracovní pomůcky, všechny její kanceláře na rozličných místech republiky byly vždy placeny z veřejných peněz. Vždy bylo úplně jedno, jak drahé jsou energie nebo zda a o kolik rostou ostatní náklady na služby, jak vysoká je inflace, nebo jak vysoké jsou úroky úvěrů v bance, co se děje v průmyslu, v ekonomice, hospodářství naší země, kolik ostatních lidí má nebo bude mít skutečnou práci, protože cokoliv bylo zaplaceno z rozhodnutí jejího nebo jí řízeného orgánu, vždy to bylo z veřejných peněz. Když stálo cokoliv v průběhu doby kvůli vnějším vlivům oproti původním předpokladům a rozpočtu na akci víc, bylo to vždy dodatečně dorovnáno z veřejných peněz. Nikdy se nemusela starat o zajištění práce lidem, sehnání zakázek, nemusela se účastnit soutěží na volném trhu, ve kterých by musela v konkurenci ostatních uspět, aby měla práci pro jím zastupovaný subjekt. Nikdy nemusela řešit otázku ziskovosti, protože nikdy nedělala nic, co by zisk ke zdanění do společné pokladny přineslo. Neziskové organizace, které ji podporují, obdržely miliony korun dotací z veřejných peněz na jejich lidskoprávní a genderové agendy.
Nedivte se proto, že daleko víc rozumí lidem placeným státem, než by kdy opravdu chápala vás, kteří se živíte prací zaměstnáni v továrnách, v průmyslu, na stavbách, ve skladech, v dopravě, prodejnách či rozličných službách, živnostenskou činností, nebo podnikáním v různých oblastech, z čehož platíte daně do společné pokladny, aby prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D. mohla dál dělat to, co ji baví.
Proti výše uvedenému stojí ten „kluk z paneláku“, jak o sobě sám říká, kterému je 38 let. Nikdy v životě nečerpal on nebo jeho firmy ani korunu z veřejných peněz, nikdy neměl veřejnou zakázku, za kterou by dostal peníze ze státní kasy, a ze své práce a podnikání platí celý život daně, ze kterých celý dosavadní život žije i Danuše Nerudová.
Můj ryze osobní závěr? V duelu mezi Danuší Nerudovou a Filipem Turkem na CNN Prima NEWS prý šlo o „střet dvou světů“. Souhlasím. Byl to střet dvou hodnotových světů a za sebe říkám, že než žít ve světě profesionálních vyžírek Danuše Nerudové, tak to raději žít ve světě Filipa Turka. Domluvil jsem.
Kategorie: Glosy odjinud