Pavlova bývalá vysoká funkce v NATO ho prodlouží hlubokým vhledem do západního vojensko-strategického myšlení, a proto jeho rozhovor stojí za přečtení.
Český prezident Petr Pavel, který dříve působil jako předseda Vojenského výboru NATO a patří k nejoddanějším protiruským jestřábům bloku, byl nedávno v rozhovoru o ukrajinském konfliktu . Některé z toho, co řekl, se již dostalo na titulní stránky, jako je jeho obhajoba bombardování Nord Stream a návrh nechat Ukrajinu vstoupit do NATO, aniž by nejprve znovu získala kontrolu nad svými hranicemi z doby před rokem 2014, ale další části jeho rozhovoru, o kterých se příliš nemluvilo, jsou taky dost důležité. Zde je pět nejlepších tipů:
———-
* Potrubí a rozšířením další infrastruktury jsou legitimní cíle
Pavlova obhajoba bombardování Nord Stream byla založena na jeho výslovně vyjádřeném názoru, že „produktovody vždy byly a budou cílem, protože mají potenciál ovlivnit konflikt jedním či druhým směrem“. Extrapolací z toho lze tedy říci, že podezřelé akty ruských sabotáží v Evropě proti vojensko-průmyslovým a jiným cílům jsou legitimní i ze stejného důvodu souvisejícího s ovlivňováním průběhu konfliktu, i když Západ to nikdy neuzná.
* Nespecifikovaní ruští partneři údajně tajně vyzbrojují Ukrajinu
Již dříve bylo oznámeno, že Pákistán a Súdán , jejichž vztahy s Ruskem by se mohly stát strategickými, pokud by byla uzavřena dohoda o energetické a námořní základně , patří mezi země, které údajně tajně vyzbrojují Ukrajinu. Pavel je sice nejmenoval, přesto tvrdil, že někteří ruští partneři jsou do tohoto obchodu skutečně zapojeni, ale nechtějí si zničit vazby, a proto odmítl žádost svého partnera o poskytnutí více informací o munici, kterou Česko pořizuje. ze zahraničí pro Ukrajinu.
* Ukrajinský konflikt může zuřit ještě několik let
Pavel je toho názoru, že ukrajinský konflikt neskončí ještě minimálně pár let, kdy si obě strany údajně uvědomí, že ani jedna není schopna dosáhnout svých maximálních cílů. USA, EU a Čína by pak mohly významně přispět k mírovému procesu. To odhaluje, že Západ očekává prodloužený konflikt, mírový proces bude do určité míry internacionalizován a Čína má v tomto ohledu sehrát svou roli, přičemž narážkou je, že Západ očekává, že bude tlačit na Rusko.
* Západ již ví, že určitý kompromis je nevyhnutelný
Předchozí rétorika o maximálním vítězství Ukrajiny, která charakterizovala první rok a půl před její neúspěšnou protiofenzívou , v Pavlově rozhovoru nápadně chyběla a nahradila ji vysvětlením, proč je takzvaný „spravedlivý mír“ podle jeho slov „iluze“. Místo toho očekává, že „budeme velmi pravděpodobně hovořit o tom, že Rusko okupuje část ukrajinského území na dlouhou dobu“, přičemž cílem Západu je pouze to, aby „Ukrajina osvobodila co největší část svého území“, než budou obnoveny mírové rozhovory.
* Západoněmecký precedens pro vstup do NATO by mohl být aplikován na Ukrajinu
Nejvýznamnější částí Pavlova rozhovoru bylo, když vysvětloval, jak by se západoněmecký precedens vstupu do NATO bez předchozího obnovení kontroly nad hranicemi, které prohlašuje za své, mohl uplatnit vůči Ukrajině v případě, že konflikt zamrzne. Jediný skutečný rozdíl , který by to znamenalo po zabití „bezpečnostních záruk“, jichž Ukrajina dosáhla se státy NATO, je ten, že by to mohlo – ale ne automaticky – vést k jejich vyslání vojáků, pokud by znovu vypuklo nepřátelství s Ruskem.
———-
Pavlova bývalá vysoká funkce v NATO mu propůjčuje hluboký vhled do západního vojensko-strategického myšlení, a proto jeho rozhovor stál za přehodnocení. Nebylo překvapením, že obhajoval bombardování Nord Stream nebo očekával, že konflikt bude trvat ještě několik let, ale jen málokdo mohl předvídat, že připustí, že kompromis je nevyhnutelný , a pak navrhne západoněmecký precedens pro vstup Ukrajiny do NATO. . Rusko si proto musí dávat pozor, aby z toho budoucí rozhovory neudělaly hotovou věc.
Kategorie: Autorské články
Mluví z cesty !
Bere tu křivopáteřní gumu někdo ještě vážně?
On ten bolševický rozvědčík je celý zajímavý a zajímavý je i jeho životopis. Zkrátka je to jen blbá kolaborantská guma, která má místo páteře gumovou hadici.